Lampa do biura. Sprawdzamy, jakie oświetlenie biurowe jest najlepsze

Lampa do biura. Sprawdzamy, jakie oświetlenie biurowe jest najlepsze

Czy zdajesz sobie sprawę, że w pracy spędzasz większą część dnia? W skali roku daje to ponad dwa tysiące godzin! Z tego powodu wykonywanie służbowych obowiązków powinno przynosić satysfakcję i wywoływać uśmiech. Bardzo istotnym elementem są również warunki, jakie panują w przestrzeni wokół Ciebie. Jeśli miejsce, w którym pracujesz, jest nieodpowiednie, odbije się to na efektywności oraz zdrowiu Twoim i Twoich współpracowników. Jednym z ważniejszych czynników jest oświetlenia biura lub gabinetu. Spróbujemy zatem sprawdzić, jaka lampa do biura będzie strzałem w dziesiątkę.

Lampa do biura – dobre rozmieszczenie oświetlenia to podstawa

Idealnym momentem na zaplanowanie, jak rozmieścić lampy w biurze jest etap projektu. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Nie każdy bowiem buduje biuro od podstaw. Najczęściej organizacja miejsca pracy odbywa się w już istniejących pomieszczeniach. Warto jednak zadbać o modernizację tej powierzchni pod własne potrzeby.

Normy budowlane ściśle określają natężenie światła, jakie jest konieczne do danego rodzaju pracy czy też ilości stanowisk. Warto też zaznaczyć, że oświetlenie w biurze powinno być jak najbardziej naturalne. Biurka lub stoły do coworkingu stawiamy frontem do okien. Mając na uwadze wszystkie te aspekty, spokojnie można ustalić z elektrykiem, jak ma poprowadzić kable, aby lampa do biura znalazła się w odpowiednim miejscu.

Lampa do biura – wybór opraw

Pod względem efektywności i kreatywności podczas pracy jest to najistotniejszy etap związany z wyborem lampy do biura. Komfort wykonywania zadań pracowniczych jest bardzo ważny. Jeśli pracownik źle się czuje w miejscu pracy, jego zapał i energia szybko ulatują. To oczywiście ma wpływ na pozostałą część zespołu i zaplanowane rezultaty. Jak wspomniano wyżej, najlepsze efekty daje światło dzienne, naturalne. Oczywiście w naszych warunkach klimatycznych niezbędne jest doświetlenie biur.

Nowoczesna lampa do biura? Tylko LED!

W dobie technologii LED wybór opraw jest dość oczywisty. Zalet zastosowania takich lamp do biura jest całe mnóstwo. Przede wszystkim jest to rozwiązanie ekologiczne i bardzo opłacalne. Lampy LED pobierają znacznie mniej energii niż standardowe oświetlenie, które odchodzi już do lamusa. To sprawia, że ich żywotność jest bardzo długa, co pozwala na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy.

Lampa LED do biura to również świetny wybór ze względu na możliwość doboru odpowiedniej barwy oświetlenia. Zdania są tu jednak podzielone. Niektórzy twierdzą, że lampa do biura powinna mieć barwę zimną. Nie należy mylić tego z zielonkawą barwą starych jarzeniówek! Mowa tu raczej o intensywnym i jasnym świetle pozytywnie nastrajającym do pracy. Naszym zdaniem najlepiej jednak sprawdza się żarówki LED o barwie neutralnej, czyli pomiędzy 3300K a 4500K. Zarówno jedne, jak i drugie znajdziesz w naszym sklepie.

Jaka lampa do biura na oświetlenie główne?

Gdy wszystkie aspekty techniczne masz już w małym palcu, czas zająć się funkcjonalnością i wyglądem lamp biurowych. Podstawowym elementem oświetlenia w pomieszczeniu powinny być lampy równomiernie oświetlające całą przestrzeń. Należy bowiem pamiętać, że dobre oświetlenie powinno obejmować również korytarze, toalety, poczekalnie czy recepcje. Do tego typu zadań doskonale sprawdzą się kwadratowe i okrągłe plafony LED. Montowane bezpośrednio na suficie dają przyjemne, rozproszone światło. Genialnie wyglądają na otwartych przestrzeniach i doskonale prezentują się jako lampa do biura mniejszego.

Podobne efekty dają również nasze lampy LED Itaka. Z tą różnicą, że można je montować na trzy sposoby. Dwa z nich to montaż bezpośrednio w sufitach podwieszanych, a ostatni jako lampa do biura wisząca na stalowych linkach.

Do całościowego oświetlenia biura lub jedynie doświetlenia poszczególnych punktów rewelacyjne będą reflektory na szynoprzewód. Szyna prowadzona może być przez całe pomieszczenie w dowolny sposób. Ilość i rodzaj reflektorków na niej umieszczanych również dostosowuje się według własnych potrzeb. Ogromną zaletą takiej lampy do biura jest możliwość przekręcania każdego z punktów we wszystkie strony. W małych biurach sprawdzą się też lampy wpuszczane Downlight.

Jakie stanowiskowe lampy do biura wybrać?

Indywidualnie doświetlenie miejsca pracy jest szalenie istotne. Każda osoba potrzebuje bowiem innego natężenia światła, aby móc komfortowo pracować. Z tego powodu warto przyjrzeć się lampkom biurkowym stojącym lub przykręcanym do blatu. Ich zaletą jest długie ramię, które można odpowiednio ustawić.

Kolejnym sposobem dodatkowego oświetlenia miejsca pracy są lampy wiszące H LED. Równomiernie rozproszone światło z panelu LED nie razi w oczy, dając przyjemne warunki do twórczej pracy.

Dodatkowa lampa do biura

W nowoczesnych biurach można zobaczyć miejsca przeznaczone specjalnie do spotkań z klientami. W takich pomieszczeniach warto zadbać przede wszystkim o estetykę i elegancki design. W zależności od ogólnej aranżacji godne polecenia są uniwersalne lampy wiszące Alehandro czy nowoczesne plafony Hawk. W celu podkreślenia certyfikatów czy dyplomów wiszących na ścianach warto również zainwestować w nietuzinkowe kinkiety.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl